Yeni Bir Dünyayı Milli Görüş Kuracak

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 'İlk hedefimiz bu vatanı yaşanır kılmak, ikinci hedefimiz yeni bir Türkiye, son olarak da İslam Birliği ve insanlık için yeni bir dünya kurmaktır' ifadelerini kullandı

 12 Mayıs 2012 , Cumartesi  11:02
Yeni Bir Dünyayı Milli Görüş Kuracak
Bu yazı Gündem bölümü'nde 5.12.2012 tarihinde yayınlandı
Partisinin Bahçelievler teşkilatınca düzenlenen sandık müşahitleri toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Milli Görüş'ün başarısı dış emperyalizm ve içerideki işbirlikçiler tarafından engellenmek isteniyor. Ama durmak yok" dedi. Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Teşkilatı, önümüzdeki yıl yapılacak olan mahalli seçimler için start verdi. Sandık müşahitleri ve mahalle temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay, TV5 Genel Koordinatörü Yakup Budak ile birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticisi ve partili katıldı. Toplantı Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 
AYASOFYA AÇILSIN
 
Programın ev sahibi olarak selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Abdullah Akçay, teşkilat olarak yapmış oldukları çalışmaları anlattı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer de Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethine vurgu yaparak, "Önce zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" sözleriyle Ayasofya'nın yeniden eski hali olan camiye çevrilmesini istedi.

 
MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN ÜÇ BÜYÜK HEDEFİ
 
Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Milli Görüş olarak yaşanabilir bir dünya inşa etmeyi amaçladıklarını şu sözlerle ifade etti: "Siz milli görüşçüler yeniden büyük Türkiye'yi kurmak, yaşanabilir bir Türkiye için daha doğrusu İslam Birliği için harekete geçmiş durumdasınız. Her gün saflarımızı biraz daha sıklaştırmamız diğer taraftan da çemberimizi daha genişletmemiz lazım. Milli Görüş olarak ilk hedefimiz bu vatanı yaşanır kılmak, ikinci hedefimiz yeni bir Türkiye, son olarak da İslam Birliği ve insanlık için yeni bir dünya kurmaktır."

 
MİLLİ GÖRÜŞ BAŞARILI OLDUĞU İÇİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTİYORLAR
 
"Millete kusur etmedik" diyen Kamalak, Milli Görüş'ün ülke kaderinde kilit roller aldığını hepsinde de halkın yanın olunduğuna dikkat çekti. Kamalak, "Milli Görüş'ün başarısı dış emperyalizm ve içerideki işbirlikçiler tarafından engellenmek isteniyor. Ama durmak yok. Biz Milli Görüşçüler olarak devlet yönetimindeyken millete kusur etmedik, suç işlemedik. 1973'te 48 milletvekiliyle hükümette yer aldık. Kıbrıs'ta akan kanı durdurduk. Annelerin gözyaşını dindirdik. 1996'da 158 milletvekiliyle hükümeti kurduk. İlk iş olarak işçinin, memurun ve emeklinin imdadına koştuk. Yüzde 50 zam dedik. Arkasından yüzde 30 ve 20 daha zam yaptık" şeklinde konuştu.

 
AVRUPA'dAKİ KRİZE 'HAVUZ SİSTEMİ'Lİ ÇÖZÜM
 
Son yıllarda ekonomik krizle boğuşan Avrupa Birliği ülkelerinin, krizden çıkabilmek için 'Havuz Sistemi'ni konuştuklarını belirten Kamalak, "Son 50 yıldır iki yakası bir araya getirilemeyen bütçeyi denk bütçe yaptık. Anadolu insanının, işçinin, emeklinin sömürülmesini önlemek için havuz sistemini kurduk. Şu an yeni seçilen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollandeyi,  Avrupa'nın krizden çıkabilmesi için havuz sistemini öneriyor" dedi. Ayrıca Kamalak, ABD'nin dolar vasıtasıyla dünyayı sömürdüğünü söyledi.
 
Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.