Suriye'deki Zulme Sessiz Kalmadık !

Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları Suriye'de, Beşar Esad'ın Ramazan Ayında Olduğumuz Şu Günlerde, Kendi Halkına Yönelik Yapmış Olduğu Katliamı Protesto Etmek İçin Suriye Başkonsolosluğu Önünde Basın Açıklaması Düzenledi.

 15 Ağustos 2011 , Pazartesi  15:33
Suriye'deki Zulme Sessiz Kalmadık !
Bu yazı Teşkilat bölümü'nde 15.08.2011 tarihinde yayınlandı
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, İl Yönetimi, Kadın kolları ve ilçe teşkilatlarının da hazır bulunduğu prostesto gösterisinde yoğun olarak ‘’Kahrolsun Zalimler’’ sloganının atıldığı görüldü. Zalimler için yaşasın cehennem, Tunus Mısır Suriye uyan artık Türkiye dvizlerinin taşınması dikkatleri çekti.
Saadet Partisi İstanbul Teşkilatı adına İl Gençlik Başkanı İsmail Acar’ın yaptığı açıklamada Esad rejiminin yaptığı zulüm kınandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Basın Açıklaması;
Tunus, Mısır ve Ortadoğu’daki Halk ayaklanmalarının sonuncusu bildiğiniz üzere Suriye’de gerçekleşti. Suriye vatandaşları yıllardır devam eden Baas rejimine karşı hakları olan adil yönetim talebinde bulunmuşlardır. Suriye yöneticileri bu masum talepleri hiçe sayarak ne yazık ki baskı ve zulmün derecesini artırarak cevap vermişlerdir. İnancımız odur ki hak tecelli edecek ve zulüm edenler cezasını çekecektir.
 
Hafız Esad yönetiminden sonra görevi devraldığında, mazlum halkın dahil kendisinden umutlu olduğu Beşar Esad ise bütün umutları kurutmuş ve Baba Hafız Esadı aratmayacak şekilde muamele etmeye başladığı Dünya Kamuoyunun gözü önündedir. Baskı ve zulmün derecesi o kadar artmıştır ki sokaklar maalesef ölmüş insan bedenleriyle dolmaktadır. Onbinlerce insan yaşadığı beldelerden kaçarak kendilerine daha güvenli mekânlar arayışına geçmişlerdir. Kısacası Suriye halkı can ve mal güvenliğine sahip olmadan yaşamlarını idame ettirmeye çalışmaktadırlar.
 
Halk tarafından talep edilen hakları İsrail tehlikesini bahane göstererek kulaklarını tıkayan Beşar Esad. Yıllardan beri kendi toprakları olan Golan Tepelerini işgal eden İsrail’e sesini çıkaramayarak bu nedeni kendi çürütmüştür. Bunun için Beşar Esad samimiyetsiz ve halkına değer vermeyen bir yönetici olduğunu ispat etmiştir. Şuan çizdiği politikayla Batı karşıtlığı içerisinde olarak yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışan Baas yönetimine de Müslüman Kardeşlerin iktidara gelmemesi için karşıt görüntü çizdiği batıdan gizli destek aldığını hatırlatarak fikir ile zikir uyuşmazlığı içerisinde olduklarını hatırlatıyoruz. Nedeni ne olursa olsun Suriyede yaşananlar ve Suriye halkına uygulananlar gerekçe olarak gösterilemez.
 
Biz Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak buradan Beşar Esada sesleniyoruz yapmış olduğun zulüm Hafız Esadın yanına kalmadığı gibi senin de yakanı bırakmaz. Ölmesine neden olduğun insanların ahı gün gelir seni rahat bırakmaz. Bunun için biran evvel yapmış olduğun bu insanlığa yakışmayan hareketlerden vazgeç ve halkının isteklerine cevap ver. Zulüm ile abad olunmaz. Önünde Zeynel Abidin Bin Ali ve Hüsnü Mübarek gibi örnekler bulunmakta. Bu gidişatın sonucunda senin sonun da böyle olacaktır.
 
Bizler her türlü diktatörlüğün karşısındayız. Silah gücüyle diktatör olanlar kadar finans gücüyle diktatör olanlarında karşısındayız. Biliyoruz ki dünyadaki tüm bu sömürünün sona erişi sadece Milli Görüş’ün Türkiye’de iktidara gelmesiyle son bulacaktır. Milli Görüş iktidarıyla Türkiye’de yaşanacak olan Adil Düzen ilk önce tüm İslam Dünyasında ardından tüm ezilmiş coğrafyada hakim olacaktır.
 
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de bu konuda iyi niyet göstermektedir. Yalnız bu konu iyi niyet göstermekle ya da uyarmakla kesin çözüm bulmamaktadır. Bu gibi olayların çözüm adresi elbette sürekli söylemiş olduğumuz İslam Birliğidir. 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız kısa sürede görevde bulunmasına rağmen D-8’leri kurmuş ve İslam Birliğinin müjdesini tüm dünyaya vermiştir. Şimdi hükümetin iyi niyet gösterileri yapmaktan ziyade artık vakti gelmiş de geçmekte olan İslam Birliğinin kurulması için adım atması gerekmektedir. Hükümetin çözümü başka adreslerde araması sadece zaman ve insan kaybına neden olacaktır. Tek çözüm olan İslam Birliği için harekete geçelim Suriye ve tüm İslam Dünyasında yaşanan bu zulümleri bitirelim.
İl gençlik başkanın basın açıklamasının ardından konsolosluk önünde toplanan kalabalık sessizce dağıldı.
 
 

Haber Resim Galerisi »

Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.