Saadet Partisi Tokat Adayları Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdüler

Saadet Partisi Tokat Milletvekili Adayları Esnaf Ziyaretlerine Devam Etti. Adaylardan Mesut Doğan, Gökhan Aydın, Mustafa Özdemir'in Yanısıra Merkez İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri De Katıldı

 05 Haziran 2011 , Pazar  19:48
Saadet Partisi Tokat Adayları Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdüler
Bu yazı Teşkilat bölümü'nde 05.06.2011 tarihinde yayınlandı
Saadet Partisi Tokat Milletvekili adayları esnaf ziyaretlerine devam etti. Adaylardan Mesut Doğan, Gökhan Aydın, Mustafa Özdemir'in yanısıra merkez ilçe başkanı Ömer Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Daha önce G.O.P Bulvarının Üçgen kahve ile taşhana kadar olan kısmını ziyaret eden adaylar ziyaretlerini GOP Bulvarının  eski Niksar yolu kısmında sürdürdü.

Esnaf ziyaretleri ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Adayı Mesut Doğan; esnafı önemsediklerini AVM'lerin esnafı bitirdiğini ve 8.5 yılda AVM yasasını hala çıkaramadıklarını ifade ederek, "Ekonominin can damarı aslında esnaftır. Esnaf bittiyse ekonomi bitmiş demektir. Dünyanın en büyük 16 ekonomisi arasına girdik diyorlar. Girsek ne olur? Esnaf sıkıntıdayken, siftah yapmadan kepenk kapatıyorken, evine ekmek götüremekte büyük sıkıntılar çekiyorken, esnaf esnaflığını borçla çeviriyorken süper ekonomiler arasına girsek ne olur" dedi. 

Doğan, "Halkın alım gücü çok düşük. Memur, işçi, emekli, çiftçi kazanamazsa esnaf kazanamaz. Açlık sınırı 951 TL iken 20 milyon insanımız asgari ücretle çalışıyor. Demek ki insanlarımızın yüzde 35'i açlık sınırının altında yaşıyor. Daha önce Refah yol döneminde esnafımızın, çiftçimizin, memurumuz ve emeklimizin ücretlerinde önemli ölçüde iyileştirmeler yapıldı. Bu insanlarımızın refah düzeyi yükseldi. Yüzleri güldü. O dönemden sonra vatandaşın yüzü gülmedi. Eğer vatandaşımız bizi seçipte meclise gönderirse yine vatandaşlarımızı rahatlatacak projelere imza atacağız. Birileri her gün televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında ülkenin ekonomik durumunun ve dolayısıyla esnafımızın halinin çok iyi olduğunu söylüyor. İktidar partisi mensupları konuşmaya başladıklarında sanal bir pembe tablodan bahsediyorlar. Biz bu ziyaretlerimizde halinden memnun olan hiçbir esnafa üzülerek ifade ederim ki rastlayamadık. Türkiye'nin bütün probleminin olduğu gibi esnafın da içinde bulunduğu sorunlardan kurtuluşun yegane adresi milli görüştür, Saadet Partili kadrolardır." şeklinde konuştu. 

 
Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.