Saadet coşkusu ve heyecanı, Antalya mitingi ile Akdeniz'e ulaştı

Çırak bile değiller, ustalık için oy istiyorlar

 23 Mayıs 2011 , Pazartesi  13:07
Saadet coşkusu ve heyecanı, Antalya mitingi ile Akdeniz'e ulaştı
Bu yazı Gündem bölümü'nde 5.23.2011 tarihinde yayınlandı
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Antalya’da sevgi gösterileri ile karşılandı. Antalya havaalanında büyük çoşku ve sevgi ile karşılanan Kamalak, yüzlerce aracın katıldığı konvoy eşliğinde şehir turu attı. Konvoyun geçtiği güzergahta Antalyalalıların yoğun ilgisi ile karşılanan Kamalak, esnafı ve halkı selamladı. Şehir turunun ardından Yörükler Derneği tarafından Döşeme Altı’nda düzenlenen geleneksel Yörük Şenliğine katılan Kamalak’a burada da yoğun bir ilgi gösterildi.
 
Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı tarafından eski Lunapark Meydanı’nda düzenlenen “bereket mitingi”ne katılan Saadet Lideri Kamalak, meydanı dolduran binlerce Antalyalıya hitap etti. Saadet coşkusunun yaşandığı meydan, ‘Mücahit Erbakan, Başbakan Kamalak’, ‘Bir hilal beş yıldız iktidara hazırız’ sloganları ile inledi. Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın posterlerinin asıldığı meydanda bayanların ve gençlerin yoğun ilgisi dikkat çekti. Miting alanında milletvekili adayları tek tek tanıtılırken en çok ilgiyi başörtülü adaylar Fatma Özkaynak ve Fatime Uraz gördü.
 
KAMALAK: KAÇ YIL DAHA?
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP Hükümetinin 9 yıldır halka verdiği sözleri yerine getirmediğini belirterek, özellikle başörtüsü yasağı ve din eğitimi önündeki engellerin kaldırılmamasına işaret etti. “Bu sorunları çözmek için kaç milletvekiline ve kaç seneye ihtiyacınız var?” diye soran Kamalak, bu sorunların çözümü için partisi ne olursa olsun herkesi Saadet çatısı altında toplanmaya çağırdı.

Başbakan Erdoğan’ın geçmiş iki dönemi çıraklık ve kalfalık benzetmesinde bulunduğunu ve ustalık dönemi için de halktan yeniden oy istediğini anımsatan Kamalak, AKP’nin çırak olamadan usta olmaya çalıştığını vurguladı. 1974 yılında CHP ile kurulan MSP hükümeti dönemindeki uygulamalardan örnekler veren Kamalak, şöyle konuştu: “48 milletvekili ile imam hatip liselerinin önündeki bütün engelleri kaldırmıştık. Tüm mezunlar için üniversite kapıları açılmıştı. AKP’nin 9 yıldır anayasayı değiştirecek gücü var. Ama hala katsayı engelini bile kaldıramadınız. Size soruyorum; Milli Görüş’ün çıraklık dönemi mi daha etkili bunların kalfalık dönemi mi? Daha bunlar çıraklık döneminde bile değiller ama ustalık dönemi için oy istiyorlar”

AKP’nin Anayasayı değiştirecek gücü bulunmasına rağmen ülkenin sorunlarına çözüm getirememesinin nedeni de açıklayan Kamalak, “Gömleği çıkardılar. Baba ocağını tahrip edenlerin komşusuna yararı olur mu? İşsizlik rakamları bunlar gelmeden önce daha düşük değil miydi? Gelir dağılımı son 9 yılda iyileşti mi daha da mı kötüleşti? Terör olayları azaldı mı? Hayır” dedi.

Başbakan Erdoğan’a seslenen Kamalak, “Allah aşkına siz hangi problemi çözdünüz? Bu sorunları çözmek için kaç milletvekiline ve daha kaç yıla ihtiyacınız var?” diye sordu.

Ülkenin temel sorunlarının çözümünün adresinin belli olduğunu vurgulayan Kamalak, Saadet Partisi’nin iktidara gelir gelmez itfaiyenin yangın yerine koşar gibi halkın sorunlarına çözüm getireceklerini bildirdi. “Saadet Partisi işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zamla geliyor” şeklinde konuşan Kamalak, bunu nasıl yapacaklarına dair de bilgi verdi. “Bizler 40 yıldır proje üretiyoruz. Ülkenin sorunlarına kafa yoruyoruz. Bizler vaad etmiyoruz yaptıklarımızı söylüyoruz. Bir binayı yapan aynısını yapamaz mı?” dedi.
 
Saadet Partisi’nin dışındaki bütün partilerin yönünün Avrupa Birliği olduğunu, Saadet Partisi’nin ise yönünün İslam Birliği olduğunu belirten Kamalak, “Avrupa Birliği dediğiniz Hiristiyan Kulübü değil mi? Antalyalı can kardeşlarim bu seçimde yönünüzü belirleyeceksiniz. Bu seçim yönümüzü, istikametimizi belirleme seçimleridir. Hiristiyan Kulübünden yana mısınız yoksa İslam Birliği’nden yana mısınız? Oyunuzu ona göre verin. Bizim amacımız İslam Birliğini kurmaktır. Bu böyle biline. Diğerlerinin bir amacı olmadığı için Haçlı Birliklerine yardımcı oluyorlar” şeklinde konuştu.
 
URAZ: AÇ-KAPA YÖNTEMİ
Saadet Partisi Antalya Milletvekili adayı başörtülü Fatime Uraz, miting alanında heyecanlı bir konuşma yaptı. AKP’nin başörtülü milletvekili adayının seçilmesi durumunda Meclis’e başörtüsünü çıkararak gireceğini belirttiğini hatırlatan Uraz, “AKP’nin başörtülü adayı seçilirsem başımı açarım diyor. Bunların mantığı bu. Aç, kapa. Başını açınca neyi çözeceksin? Başını açacaksın da kimi temsil edeceksin?” eleştirisinde bulundu. AKP’nin 9 yıldır iktidarda bulunmasına rağmen başörtüsü yasağının devam ettiğini vurgulayan Uraz, “First laydilerimiz var. Başörtülü Bakan, milletvekili, bürokrat eşleri var. Ama başörtüsü yasağı hala devam ediyor. Bu sorunu çözecek kadro belli. O da Milli Görüş kadrolarıdır” dedi. 


Etiketler :


 

Antalya Mitingi | 22 Mayıs 2011
01:04:18

İnanan Kazanacak
00:01:00

Saadet Partisi Reklamları
00:00:43

Haber Resim Galerisi »

Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.