Hükümet Ülkeyi de Ekonomiyi de İyi Yönetemiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Trabzon'da katıldığı parti programında hükümetin ülkeyi de ekonomiyi de iyi yönetemediğini belirtti

 16 Aralık 2012 , Pazar  10:40
Hükümet Ülkeyi de Ekonomiyi de İyi Yönetemiyor
Bu yazı Gündem bölümü'nde 12.16.2012 tarihinde yayınlandı
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Trabzon'da katıldığı parti programında hükümetin ülkeyi de ekonomiyi de iyi yönetemediğini belirterek, "Ekonomi tıkanmış durumda, yalan üzerine kurulmuş bir takım rakamlar ve sistemler var" şeklinde konuştu. Kamalak, yakın zaman önce trafik kazasında hayatını kaybeden Rize teşkilat başkanı Mehmet Kazdal'ı anma programında ise gözyaşlarını tutamadı.


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Ekonomi yönetimi iyi olmadığı gibi ülke yönetimi de iyi değil'' dedi. Kamalak, partisinin Trabzon il binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de 10 yıllık bir iktidar olduğunu ifade ederek, ''Ekonomi tıkanmış durumda. Kalkınma hızımız düştü. Altın ihracını da hesaba kattığınızda durumun son derece vahim olduğunu görürsünüz'' diye konuştu. Yalan üzerine kurulu birtakım rakamlar ve sistemlerin olduğunu ileri süren Kamalak, şunları kaydetti: ''Özellikle Akdeniz sahilleri bizim olmaktan çıkmıştır.

Bütünüyle yabancılara satılmıştır. Yani ekonomi yönetimi iyi olmadığı gibi ülke yönetimi de iyi değil. Hele dış politika, kanaatimiz o dur ki bütünüyle rezalettir. Güney illerimizin çevresine patriot füzeleri yerleştirilmektedir. Kahramanmaraş, Şanlıurfa'ya, Gaziantep civarına patriot füzeleri yerleştirilecek. Bu kabul edilemez bir durumdur. Milli görüşün tek temsilici olan Saadet Partisi olarak 6 Ocak günü Gaziantep'de 'Patriotlara Hayır' protesto mitingi yapacağız. Füzeleri ve dış politikayı protesto edeceğiz. Çare nedir. Çare milli görüştür.'' Kamalak, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini de savunarak, ''Türkiye, tarım ve hayvancılık açısından kendi kendine yeten nadir ülkelerden biriydi. Tarım ve hayvancılık çökertilmiş durumda. Dışarıdan ot ve saman ithal eden duruma düşürüldü ülke'' dedi.

 
Kamalak'ı ağlatan adanmış bir hayat
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Saadet Partisi hakkı hakim kılmak için mücadele eden bir parti'' dedi. Kamalak, geçen ay meydana gelen trafik kazasında ölen partisinin Rize Teşkilat Başkanı Mehmet Kazdal için İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma törenine katıldı.  Törende, kazada arabayı kullanan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun ve yaralanan Mustafa Azder de yer aldı. Mehmet Kazdal'ın yakınları ve arkadaşlarının konuşma yaptığı törende, Kamalak'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Kamalak, partilerinin birçok kez kapatılmasına rağmen bu yoldan dönmediklerini belirterek, şunları söyledi: ''1971 yılında Milli Nizam Partisi kapatılmış, 1980 yılında Milli Selamet kapatılmış cunta tarafından. Kurucularının önde gelenleri zindana atılmış, idamla yargılanmış. 1998 yılının 16 Ocak tarihinde Refah Partisi kapatıldı. Yerine kurulan dördüncü parti de aynı gerekçeyle kapatıldı. Partimiz tam dört kez kapatılmış.

Suç, İslam'ı savunmak. Yerine kurulan beşinci parti Saadet Partisi, hakkı hakim kılmak için için mücadele eden bir parti. Bu yolda arkadaşlarımız şehit oldu. Geride kalan emanetleri bizim emanetimizdir.''  Hakkı hakim kılmak için mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerine değinen Kamalak, şunları kaydetti: ''İnsanlar gerçeği göremiyor. Gerçeği hakkıyla görseler sağa sola yalpalamaları bir an için bile mümkün değildir. Bizim sistemimiz batı ile mukayese edilemeyecek kadar mükemmeldir. Bizim tesis etmek istediğimiz nizam, ahlaki bakımdan yücedir. Tüm insanların adil bir düzende yaşaması gerekir. Herkesin adil yaşamaya hakkı var. Bizde zekat var. Batıda zekatın karşısında faiz var. Biz fakire veriyoruz, onlar fakirden alıp zengine gelir aktarıyor.'' 
Sayfa yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.